فایل#تحقیق در مورد هارون الرَّشید #

تحقیق در مورد هارون الرَّشید ,هارون الرَّشید,دانلود تحقیق در مورد هارون الرَّشید ,هارون,الرَّشیدتحقیق در مورد هارون الرَّشید #1653952#wze
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان تحقیق در مورد هارون الرَّشید قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 2 صفحه

قسمتی از متن .doc :

‏هارون الرَّشید‏ (زاده ‏۲۵ اسفند‏ ‏۱۴۱‏ برابر ‏۱۷ مارس‏ ‏۷۶۳‏، مرگ ‏۴ فروردین‏ ‏۱۸۸‏ برابر ‏۲۴ مارس‏ ‏۸۰۹‏) ‏خلیفه‏ ‏عباسی‏ بود.در شهر ری زاده شدودر طوس خراسان درگذشت‌. او پنجمین و ناماورترین خلیفه این دودمان ‏عرب‏ بود. او از ‏۲۳ شهریور‏ ‏۱۶۵‏ تا ‏۴ فروردین‏ ‏۱۸۸‏ فرمانروایی کرد. نام وی در کتاب ‏هزار و یک شب‏ گنجانده شده‌است.

‏هارون پسر ‏المهدی‏ سومین خلیف عباسی بود. مادرش کنیزی ‏یمنی‏ به نام الخیزران بود. او زنی پرنفوذ بر شوهر و پسرش بود.

‏هارون و برمکیان

‏با به قدرت رسیدن هارون ‏برمکیان‏ نیز کنترل وضع را در دست گرفتند و ‏یحیی پسر خالد برمک‏ وزیر هارون شد. این خاندان توانمند ایرانی از زمان المهدی بر سر قدرت بودند و به هارون نیز یاری رساندند تا به قدرت برسد. در آغاز فرزندان یحیی مورد عنایت هارون قرار گرفتند ولی پس از چندی خلیفه ایشان را به ‏زندان‏ انداخت و داراییهایشان را به تاراج برد. دلیل این خشم ناگهانی را عشق ‏جعفر پسر یحیی برمکی‏ به عباسه خواهر هارون و زناشویی پنهانی این دو نوشته‌اند. داستان از اینجا آغاز شد که هارون دوست داشت تا خواهرش را نیز در نشستهایی که با جعفر می‌گذاشت همراه کند ولی چون در ‏اسلام‏ همنشینی زن و مرد بیگانه ‏حرام‏ است به ناچار ترتیب یک زناشویی اسمی را میان آنها گذارد. ولی عباسه و جعفر پنهانی به هم پیوستند و سکس کردند. هنگامی که از عباسه فرزندی پدید آمد خشم هارون را فراگرفت. هارون زمانی که این داستان را شنید در ‏مکه‏ بود. اندکی پس از ان هارون به بغداد بازگشت و دستور داد تا جعفر را بکشند. او را دو پاره کردند و پیکرش را در دو سوی پلی در سوی شرقی شهر آویختند. پیکر سه سال در همانجا آویزان بود تا زمانی که هارون از آنجا می‌گذشت دستور داد تا پیکر را پایین آوردند و سوزاندند. ناگفته نماند که پدر و برادران جعفر نیز پس از این رویداد به زندان افکنده شدند.مطالب دیگر:
📗پاورپوینت معماری همساز با اقلیم📗پاورپوینت بررسی نقش هندسی در معماری مساجد📗پاورپوینت هندسه کاربردی رشته مهندسی معماری📗پاورپوینت مطالعات معماری بیمارستان📗پاورپوینت روند طراحی در بیمارستان📗پاورپوینت آشنایی با ماشین آلات راه سازی و ساختمانی📗دانلود تحقیق مدیریت از نظر اسلام📗پاورپوینت جغرافیا پایه یازدهم درس پنجم نواحی زیستی📗دانلود پاور پوینت مرجعيت و ولايت در عصر غيبت📗پاورپوینت طرح هادي روستاي بروايه آلبوعزيز📗پاورپوینت دوستی (دوستی در نوجوانی)📗پاورپوینت مرمت مسجد جامع اصفهان📗تحقیق درباره عوامل مهم ضبط برروي سي دي چيست📗تحقیق درباره عدالت اجتماعی📗تحقیق دربارة امام مهدی📗تحقیق درباره عـدالـت📗تحقیق درباره عدد 📗تحقیق درباره عمليات داشت📗تحقیق درباره علم اسلامی،مدیریت اسلامی📗تحقیق درباره علل دروغگویی و راه جلوگیری از آن📗تحقیق درباره علل عقب ماندگی مسلمانان📗تحقیق درباره چین📗تحقیق درباره فهرست نويسي صفحات وب و اینترنت📗تحقیق درباره ياد خدا 📗تحقیق درباره فن ساختماني صفحات